1,208,576 unikalne wizyty
Nawigacja
Artykuły » TAM BYLIŚMY » ZBRODNIA W PAROŚLI
ZBRODNIA W PAROŚLI

W dniu 21 września 2013 roku, członkowie: Stowarzyszenia „Pamięć i Nadzieja” w Chełmie, Towarzystwa Miłośników Wołynia i Polesia Oddział w Chełmie, Chełmskiego Środowiska ŚZŻAK Okręg Wołyński i grupa funkcjonariuszy Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Chełmie, odwiedzili zbiorową mogiłę pomordowanych mieszkańców przedwojennej polskiej wsi Parośla koło Sarny.

Mieszkańcy zostali zamordowani 9 lutego 1943 roku przez sotnię Ukraińskiej Powstańczej Armii dowodzoną przez Hrygorija Perechijniaka. Dojście do miejsca w głębi lasu, ( gdzie była polska wieś) było utrudnione. Delegację liczącą 75 osób, do zbiorowej mogiły zaprowadził leśną drogą, ksiądz Władysław Łukasiewicz, proboszcz parafii Przemienienia Pańskiego w Sarnach.

 


 
Zbrodnia w Parośli I – zbrodnia dokonana przez sotnię Ukraińskiej Powstańczej Armii pod dowództwem Hryhorija Perehijniaka "Dowbeszki-Korobki" (według Władysława Filara dowodził Korziuk Fedir ps. Kora) w dniu 9 lutego 1943 na ludności polskiej we wsi Parośla w gminie Antonówka, w powiecie sarneńskim województwa wołyńskiego. Liczba ofiar szacowana jest w granicach od 149 do 173 zamordowanych Polaków.
Zbrodnia ta była pierwszym masowym mordem UPA i uważana jest za początek rzezi wołyńskiej.

Przed zbrodnią

Parośla I była polską osadą złożoną z 26 zagród, które zamieszkiwały ok. 130 osób. Od grudnia 1942 kilkuosobowe patrole UPA, czasem udające partyzantów radzieckich, kilkakrotnie przechodziły przez okolice.
Kilka dni przed atakiem na polską kolonię Parośla I sotnia "Dowbeszki-Korobki" (pierwsza sotnia UPA podległej OUN-B) zaatakowała niemiecki posterunek we Włodzimiercu. Stoczyła tam potyczkę z oddziałem policji pomocniczej złożonym z Kozaków. Zabito jednego Niemca i trzech Kozaków, zaś sześciu wzięto do niewoli. Po drodze do Parośli w lesie sotnia napotkała pięciu mieszkańców kolonii Wydymer rąbiących drzewo. Wszyscy zostali zabici.

Zbrodnia
Mieszkańcy Parośli I nie spodziewali się ataku. Uzbrojona głównie w noże i siekiery sotnia bez problemu weszła do wsi podając się za partyzantkę radziecką, po czym rozstawiła straże w pobliżu polskich gospodarstw. Upowcy weszli do domów i zażądali podania sobie obiadu. W domu rodziny Kołodyńskich, gdzie wkroczyło dowództwo sotni, przesłuchali i zamordowali siekierami sześciu prowadzonych ze sobą jeńców kozackich. Upowcy otoczyli wieś i zatrzymywali każdego, kto chciał przez nią przejechać. Po zjedzeniu obiadu rzekomi partyzanci radzieccy stwierdzili, że Parośla zostanie niedługo napadnięta przez hitlerowców i w związku z tym muszą zabezpieczyć ludność przed ich zemstą za udzielanie pomocy partyzantom. Zażądali, by wszyscy Polacy położyli się na ziemi i pozwolili się związać. Miało to dowieść, że zostali zmuszeni do wsparcia partyzantki i uratować ich od niemieckich represji. Mieszkańcy wsi zgodzili się lub też zostali do tego zmuszeni - napastnicy posługiwali się językiem ukraińskim, a nie rosyjskim, co wzbudziło podejrzenia niektórych Polaków.
Związanych i bezbronnych mieszkańców wsi napastnicy zamordowali przy użyciu noży i siekier, zabijając od 149 do 173 osób, w tym kobiety, dzieci i niemowlęta. Ze szczególnym okrucieństwem zamordowano komendanta miejscowego Związku Strzeleckiego Walentego Sawickiego. Udało się uratować jedynie 12 Polakom (według innych źródeł - ośmiu), w większości dzieciom. Część z nich do końca życia pozostała niepełnosprawna. Majątek zabitych został zrabowany i wywieziony na saniach.
Zamordowani zostali pochowani we wspólnym grobie, nad którym usypano kurhan. Wieś Parośla przestała istnieć. Napad przeżyła również sześcioosobowa rodzina żydowska, którą ukrywał w piwnicy Klemens Horoszkiewicz i która nie została odkryta przez sprawców zbrodni.
Siemaszkowie podają, że w zbrodni brali udział Ukraińcy mieszkający w sąsiednich wsiach, dobrze znający zamordowanych, zaś napastników określają jako "bulbowców".
 
Po zbrodni

Po odejściu z Parośli oddział Perehijniaka dokonał kolejnej zbrodni na 15 Polakach w Toptach, planował również atak na Wydymer. Ostatecznie nie doszło do niego, gdyż na miejsce spotkania nie stawił się oddział dowodzony przez Ukraińca nazwiskiem Mizowiec, a "Dowbeszka-Korobka" nie chciał ryzykować uderzenia zbyt małymi siłami. W związku z tym część sotni została rozpuszczona, część zaś ukryła się w leśnym obozie.
Wiadomość o zbrodni w Parośli rozeszła się następnego dnia, kiedy do wsi pojechał gospodarz z Wydymeru umówiony na spotkanie z zamordowanym jak się okazało gospodarzem Hilarym Boberem, zaś do Wydymeru dotarła ciężko ranna w Parośli Maria Bułgajewska. Do spalonej wsi zaczęli przyjeżdżać również inni Polacy z okolicy. Odwieźli oni rannych do szpitala we Włodzimiercu oraz poprosili o osłonę Niemców z Antonówki. Pod ich osłoną zdołali pogrzebać zamordowanych oraz wykonać fotografie ciał.
 
 
Upamiętnienie ofiar zbrodni

Jeszcze w 1943 został wzniesiony pierwszy krzyż upamiętniający zabitych, który już nie istnieje. W lesie, w miejscu dawnej kolonii, Ukrainiec Antin Kowalczuk wzniósł pamiątkowy krzyż z informacją, że zbrodni dokonali nacjonaliści ukraińscy. Jest on obecnie jednak bardzo zaniedbany, a dotarcie do niego - utrudnione.

Źródło http://pl.wikipedia.org/
 
Zbudowany z bazaltu w początkach 20-lecia międzywojennego kościół garnizonowy Korpusu Ochrony Pogranicza, obecnie kościół ojców Pallotynów w Sarnach.

 

 

Rzymskokatolicki kościół Przemienienia Pańskiego w Maniewiczach

Za kościół parafialny posłużyła drewniana kaplica w pobliżu torów kolejowych, wybudowana w 1915 jako kaplica wojskowa. W latach 1922–1926 została wykończona. Nowy, murowany kościół został zbudowany w latach 1933–1937 ze składek wiernych – pracami kierował proboszcz ks. Bolesław Jastrzębski (ur. 1893, wyśw. 1925, zm. 1942). Budowla ma plan krzyża z krótkim transeptem, wielobocznie zamkniętym prezbiterium i dwiema zakrystiami. Frontowe elewacje nawy i transeptu zdobią oryginalne schodkowe szczyty. Elewację frontową zdobił również niewidoczny dziś napis "Sursum Corda".
Do końca 1943 kościół funkcjonował dzięki przybyłemu tu ks. Edmundowi Domańskiemu. Po II wojnie światowej władze sowieckie zamknęły świątynię urządzając w jej wnętrzu magazyn soli mineralnych. Przechowywana tu przez 40 lat sól wywołała nieodwracalne zniszczenia. Sól później została wysadzona w powietrze, zniszczeniu uległo sklepienie i dach. Pierwszą Mszę św. po wielu latach na schodach zrujnowanego kościoła odprawił w 1990 o. Jan Paweł Mucharski OFMCap. Kościół został odzyskany przez wiernych w 1992 i jest odbudowywany i poddawany renowacji.
Ponownego poświęcenia kościoła w Maniewiczach, 4 czerwca 1995, dokonał bp Marcjan Trofimiak, ówczesny biskup pomocniczy Archidiecezji lwowskiej. Staraniem ks. prał. Ludwika Kamilewskiego z Łucka została wybudowana plebania. W latach 1992–1994 proboszczem był tu ks. Adam Galek, a w latach 1994–2001 ks. Kazimierz Bolesław Zając. Od listopada 2001 proboszczem parafii Maniewicze i parafii Lubieszów jest ks. Andrzej Maciej Kwiczala.
Źródło: http://pl.wikipedia.org/Na terenie przykościelnym znajduje się cmentarz legionistów. W centralnej części cmentarza znajduje się betonowy obelisk, o wysokości 4 m, przygotowany do montażu odrestaurowanej płyty pamiątkowej. Na cmentarzu znajduje się 19 mogił ustawionych w dwóch rzędach. Obok kwatery legionowej znajdują się groby proboszczów parafii maniewickiej.
Cmentarz przykościelny powstał w drugiej połowie lat 20. XX wieku, jako cmentarz poekshumacyjny, na który zwieziono szczątki żołnierzy z najbliższej okolicy. 21 czerwca 1929 uroczystego odsłonięcia obelisku na ukończonym cmentarzu dokonał Prezydent RP Ignacy Mościcki. W okresie powojennym cmentarz uległ zniszczeniu, a część mogił została zniwelowana i oddana pod zabudowę. Ze względu na podział gruntów część mogił znalazła się na działce sąsiadującej z plebanią. W 2004 szczątki żołnierzy ze zniwelowanych mogił zostały ekshumowane i pochowane za obeliskiem, tworząc w ten sposób drugi rząd grobów. Ostateczny wygląd cmentarz uzyskał w 2005 po ustawieniu betonowych krzyży i obramowań na mogiłach żołnierzy pochowanych rok wcześniej. Obecnie cmentarz znajduje się pod opieką parafii Maniewicze.

Źrdło: http://pl.wikipedia.org/
Komentarze
#111 | Woodlenks788 dnia grudzień 08 2019 04:46:36
NBA Store
Cheap NHL Jerseys
Cheap NBA Jerseys From China
Adidas NMD
Nike Outlet
NFL Uniforms
Jerseys Wholesale
Adidas Yeezy
Nike Outlet
NHL Jerseys
Hockey Jerseys
Jordan Sneakers
Nike Outlet Store
Nike Shoes Sale
MLB Jerseys
Nike Outlet
Nike Clearance
Air Jordan 33
Nike Presto
Air Max 2019
Cheap Jerseys From China
Air Jordan 5
Nike Air Force Ones
Air Jordan Shoes
Nike Shoes
MLB Store
NBA Jerseys
New NFL Jerseys
NFL Gear
NFL Pro Shop
Nike Shoes Black Friday Deals
Air Max
Moncler Coats
Jordan 11 Retro
Custom NBA Jerseys
NBA Jerseys Shop
NFL Apparel
Cheap NFL Jerseys
Nike Sneakers
Nike Zoom
Nike Outlet
Cheap NHL Jerseys
Nike Epic React
MLB Jerseys Wholesale
NFL Shop Official
Wholesale Jordans
Nike Air Force 1 High
Cheap NFL Jerseys
NHL Jerseys
Nike Huarache
Jerseys Wholesale
Red Bottom Shoes
Baseball Jerseys Cheap
NHL Jerseys
Nike Running Shoes
Nike Cortez Men
Jordans 2019
Pandora Jewelry Official Site
Nike AF1
Cheap MLB Jerseys
Adidas Yeezy Boost 350 V2
Jordan 12
NFL Shop
Wholesale Jerseys
NBA Store Online
Air Jordan 33
Nike Jordan
Pandora Jewelry
Air Max 97
Nike Free
Nike Store
Foamposites
Jordan 4
Nike Wholesale
Custom NFL Jersey
Cheap NBA Basketball Jerseys
Nike Shoes
Nike Factory
Air Force 1 Men
Wholesale Jordans
Pandora Charms
Custom MLB Jerseys
Cheap NHL Jerseys
Cheap NFL Jerseys
Cheap Jerseys Wholesale
NHL Store
Cheap Jordans
NFL Jerseys Cheap
Air Jordan Shoes
New Nike Shoes
Football Jerseys
NBA Jersey
Nikes
NFL Jerseys Cheap
Pandora Bracelet
Cheap MLB Jerseys
Roshe
NHL Jerseys
Cheap Jerseys Wholesale
Cheap Jerseys
NHL Jerseys
Cheap Nike Shoes From China Wholesale
Cheap Jerseys
Custom Jerseys
Baseball Jerseys
MLB Jerseys
Adidas Canada
Cheap Jerseys
NBA Apparel
Air Max 720
MLB Jerseys
Off White
Nike Off White
Christian Louboutin Shoes
NBA Jerseys
Pandora Jewelry
Wholesale NFL Jerseys
NBA Jerseys From China
Nike Outlet Store
Huaraches
Adidas Canada
Cheap NBA Jerseys
Wholesale Jerseys
NFL Shop
Jordan 1
Nike Running Shoes For Men
NFL Jerseys
NBA Jerseys Shop
Official MLB Jerseys
Football Jersey
#112 | jkelley3 dnia grudzień 14 2019 18:12:34
Adidas x_plr
Air Jordan
Nike Air Max fury
Most expensive Nike shoes
Nike kobe 1 protro
Pandora Rings Canada
Pink prestos
Pandora new york charm
Lebron 9
Nike foamposite big bang
Yeezy 350 v2 zebra
Adidas Yeezy Boost
Adidas NMD bape
Nike Air Max 2019 purple and black
Nike Air Max 2019 womens
Nike free run womens
Superstar shoes 2019
Christian Louboutin outlet
Yeezys size 4
White NMD womens
Nike vapor Air Max
NMD xr1 womens
Air Jordan vi boys
Adidas NMD r1
Nike Air Max trainers
Adidas rod laver
Adidas Ultra Boost st
City jerseys NBA
Women's Huarache sneakers
Nike Flyknit men
Nike tn
Off White sneakers sale
Nike Off White shoes
Pandora letter charms
Nike Air Presto off white
Bruins winter classic jersey
Adidas casual shoes
Adidas seeley
Stan Smith
Adidas UK
Nike Air Max 270
Ultra Boost red
NHL uniforms
Air Max 270 womens
Off White Air Force 1
Nike flex 2019
Yeezy trainers
Pink Lebrons
Nike Vapormax blue
Nike tn
Nike komyuter
NMD
Air Max 97 yellow
Pittsburgh steelers gear
New Adidas shoes 2019
Adidas promo code
Yeezy 750 black
Women's eagles jersey
Olive green Air Max plus
Nike release
Lebron 10
Adidas trail shoes
Pandora moon
Air Max 95 solar red
Pandora Bracelet
Patriots red jersey
Yeezy womens
Adidas new
Pandora charm bracelet
Nike custom
Nike Air Max 2019 mens
Adidas Yeezy kids
Nike factory
Adidas Stan Smith
Nike Air Max 270 mens
Nike tanjun sandals
Adidas Yeezy 500
Nike flex 2019 rn mens
Nike in season tr 7
Air Max 95
Pandora earrings sale
Nike torch 4 women's
Unc basketball jersey
Jordan horizon low
American football uniform
Adidas retro shoes
Next Yeezy drop
270 Air Max
Vapormax kids
Cleveland browns apparel
Air Max 270 on feet
Adidas new
Air zoom pegasus 34
Blank hockey jerseys
Off White Air Force 1
Pharrell williams NMD 2019
Air Max 1
All red Nike Air Max
Nike Air Max 1
NHL jerseys
Yeezy Boost 350
Pandora club charm 2019
Disney Pandora bracelet
Nike air 70
New womens Adidas
Asics promo code
Ultra Boost release dates 2019
Nike factory store
Bugs and lola Space Jam
Christian Louboutin high heels
Yeezy 550
Pandora chain
Off White Air Max
Nike flip flops
Nike Jordan men
Yeezy Boost 350 v2 black
Steelers apparel
Nike vaporfly 4
USA hockey jersey
Nike official website
Adidas NMD r2
Lebron 15 release date
Nike epic react flyknit review
Stan Smith sale
Nike 97s
Nike Jordan boys
Kanye west Yeezy
Nike 97
Green Air Max 97
Dallas cowboys coat
NMD xr2
Red Bottom pumps
Nike air yeezy 2
NMD
Jordan 13
Nike air red
Nike bubble shoes
Adidas gazelle navy
Asics gel venture 5 womens
Nikebetterworld
Adidas NMD release dates 2019
Air Max 270 womens
Nike Air Jordan ix
Mens Adidas trainers
Nike free rn 2019
Adidas Ultra Boost chinese new year 2019
Nike roshe grey
Nike vapor max
Adidas Stan Smith blue
Adidas x alexander wang
Nike Vapormax 2019
Lebron 15 low
Superstar shoes 2019
Air Max 2019
Red Air Force 1
Black NMDS
Nike sb shoes
Disney Pandora spring 2019
Adidas NMD r1 womens
Yeezy trainers
Pandora outlet store
Lebron 15 red
Vapormax womens
Air Force black and white
Air Max 97
Custom jerseys
Nike air shake ndestrukt
Pandora my princess ring
NFL team shop
Adidas boys basketball shoes
Nike shoe size
Air Force one supreme
Nike Air Max sequent 3
Grey roshes
Goyard messenger bag
Nike basketball shoes 2017
Cheap NFL jerseys from China
Adidas NMD xr1
Nike 97s
Nike work boots
Nike tn kids
Nike shoes for women 2018
New orleans saints shop
Ultra Boost 4.0
Orioles jersey
Human race NMD 2019
Adidas shoes sale
Nike kdx men
Kendrick lamar Cortez
Blush Adidas
Dallas cowboys store
Black Adidas shoes for girls
Adidas custom jerseys
Penn state football jersey
Pandora Charms
Adidas originals NMD r1
Pandora friendship charm
Adidas NMD
Where to buy Goyard
4th of july Jordans
Nike shoes
Adidas Original Superstar 2019
Adidas Stan Smith kids
Yeezy restock
Pandora earrings
Nike lunarglide 8 women's
Chicago blackhawks store
Adidas climacool 2019
Jordan Retro 13 womens
Y3 shoes
Adidas cloudfoam running
Pink Vapormax
Black Nike sandals
Adidas zx flux
Nike discount
Nike Air Jordan 3
Off White Vapormax
Nike commuter 2019
Air Max 97 black
Nike metcon 3 mens
Adidas
Adidas Ultra Boost 2019
New Air Max 2019
Nike free rn flyknit 2019 men's
Nike comfort flip flops
Yeezy Boost women
Adidas neo womens
Pandora essence charms
Custom uniforms
Yeezy 500
Nike hyperdunk 2019 flyknit
Army football uniforms
Nike vapor max
Travis scott Nike Air Force 1
Off White Timberland
Nike alabama shoes 2019
Nike Air Max boys
Cortez kenny 3
Kanye Yeezy
Adidas kanye
2019 uncaged Ultra Boost
Nike epic react
Pandora coupons
Burgundy Adidas
Panthers gear
Off White shoes
Nike monarch
Grey NMD
NFL hoodie
Asics gel kinsei 6
Nike sb
Nike 270 womens
Asics gel lyte 5
Nike zoom live
Yeezy triple white
Nike Air Jordan 4
Vapormax white
Adidas Superstar new 2019
Adidas campus
Lebron 15 high
Custom bike jerseys
Nike presto olive green
Yeezy red october
Air Jordan shadow 1 2019
Nike react element 87
Packers shop
Adidas NMD white
Black Adidas shoes
Nike tn kids
Pandora store
Air Max 96
White Adidas basketball shoes
Pink Nikes mens
Nike Huarache city low
Steelers throwback jersey 2018
Redskins store
Tenis Nike 2017
Pandora birthday charms
Nike flip flops women
Timberwolves prince jersey
Nike Jordan shoes
Adidas NMD r1 white
Christian Louboutin handbags
Adidas continental 80
Nike outlet UK
Nike lunarepic low flyknit 2 women's
Golden state Warriors store
Nike Air Jordan xviii
Nike rn flyknit
Nike presto extreme
Beige Nike shoes
Ladies black Adidas trainers
NBA t shirt
New Nike slides
Adidas b2b
Pandora ring sizes
Adidas Boost
Broncos shirt
Pandora bracelet price
Nike sb blazer low
Nike Air Vapormax men
Minnesota vikings shirt
Ultra Boost uncaged
Nike Air Max 95
Air Max plus black
Mariners jersey
Childrens Nike trainers
Air Max 97 white
Sean wotherspoon Air Max
Yeezy Boost 750
Air mags
Nike Kyrie 3 boys
Pandora Rings valentines 2019
Pandora leather bracelet
Off White Air Force ones
Red Bottom pumps
Off White men
Nike air zoom structure
Baseball tee mens
All white Nike shoes
Nike Air Jordan xi boys
Adidas Originals Superstar 2019
Adidas turf shoes
Michael jordan Baseball jersey
Nike Air Force 1 white
Nike outlet folsom
Dodgers gear
Adidas Ultra Boost 2019 colorways
Dallas cowboys store
Nike women's free rn flyknit 2017 running shoes
Nike shoes Vapormax
Nike air 70
Air Max 270 tiger
Dolphins jersey
Nike free rn
White Huaraches
NMD january 2019
Black Nike trainers womens
Pacers jersey
Nike zoom fly
Jordan retro 11
Adidas sandals for men
Baseball jerseys
Patriots jacket
Lebron 15 shoes
Yeezy
Off White vogue
Pandora Charm
Christian Louboutin Red Bottoms
Denver broncos jersey
Nike air Vapormax Flyknit
Yeezy Boost 750
Cheap Adidas NMD
Nike tech mens
Nike react mens
Adidas NMD triple white
Atlanta braves shop
Pandora locations
All black Adidas shoes
95 Vapormax
Adidas wing shoes
Nike Air Force 1 mid
Adidas Boost
Jordan 1 mid
Cheap football jerseys
Nike Air Force 1 black
Kanye west Yeezy
Asics running
Adidas swift run
Sixers shirt
Nike Air Max 97 kids
Pharrell NMD 2019
49ers jersey
Yeezy restock 2019
Off White sneakers mens
White Yeezys
Pandora Jewelry
Asics gel contend
Adidas NMD
Adidas Original Superstar 2019
Nike winflo
Pandora promo code
#113 | Woodlenks788 dnia grudzień 14 2019 18:26:42
Wholesale Jerseys
Nike Jordans
Adidas Yeezy
NHL Jerseys
NFL Gear
Nike Air Max 720
Nike Air Max Women
Air Jordan Shoes
Nike Sneakers For Men
Jerseys Cheap
Cheap Jerseys From China
Nike Hyperdunk
Nike Air Max 720
NBA Shirts
Hockey Jerseys
Cheap NBA Jerseys
Cheap Jerseys From China
Nike Shoes Sale
Cheap Jerseys
Wholesale Jerseys
Wholesale NFL Jerseys
Nike AF1
Jordan 4 Retro
Off White Jordan 1
Air Jordan 1
Air Force Ones Nike
Adidas Outlet Canada
Nike Factory Outlet
Custom Jerseys Canada
Nike Uptempo
Cheap Jordan Shoes
Pandora Jewelry Official Site
Wholesale NHL Jerseys
NFL Jersey Sales
Wholesale Jordans From China Factory
Air Force 1 Women
Wholesale Nike Shoes
Cheap MLB Jerseys
Air Jordan 33
NHL Store
Adidas Canada
NBA Jersey
Pandora Canada
MLB Shop
Nike Roshe
Cheap NBA Jerseys
NFL Uniforms
Cheap NHL Jerseys
Wholesale MLB Jerseys
Nike Huaraches
Moncler Jackets
Nike Zoom
NFL Jerseys
Nike Outlet
Pandora Charms
Nike Running Shoes For Men
NFL Jerseys Cheap
Nike Shoes
NFL Pro Shop
Custom Baseball Jerseys
Christian Louboutin Shoes
MLB Jerseys
Air Max 97
NHL Jerseys
Nike Store
Pandora Jewelry Official Site
Air Jordans Sneakers
Custom NBA Jerseys
MLB Jerseys
NBA Store
Nike Cyber Monday
Nike Air Force 1 High
MLB Jerseys
Cheap NFL Jerseys
Nike x Off White
Jerseys Wholesale
NHL Jerseys
NHL Jerseys
Nike Outlet Store
Nike Outlet Store
Jerseys Wholesale
NHL Gear
Adidas Canada
NBA Jerseys Shop
Cheap Nike Shoes
NFL Jerseys Wholesale
Cheap Jerseys China
NFL Jerseys
Pandora Charms
Cheap Jerseys From China
NFL Jerseys Wholesale
Nike Shoes
Cheap NFL Jerseys
MLB Jerseys
NBA Jerseys
Nike Cortez Women
Cheap Jerseys
Air Max
Cheap NHL Hockey Jerseys
Nike Clearance Store
Wholesale Nike
Air Jordan
Cheap NBA Jerseys
Wholesale Jordans
NBA Store Online
NFL Gear
New Jordans
NFL Shop Official Online Store
MLB Jerseys Wholesale
Nike Free
Nikes Shoes
Nike Running Shoes For Women
NBA Jerseys Shop
Cheap NBA Jerseys
Jordan 33
Custom Football Jerseys
NFL Fan Shop
NFL Football Jerseys
Louboutin Shoes
Nike Presto
Nike Huaraches
Nike Outlet
Nike Outlet Store
Adidas Yeezy Boost 350 V2
Jordan 5 Retro
NHL Jerseys Wholesale
MLB Store Official Site
Jordan 12
Custom NBA Jerseys
Jordan 11 Retro
#114 | selinofell197 dnia grudzień 27 2019 19:43:20
Nike Air Max 270 Womens
Goyard Bags
Nike Shoes
Nike Air Max 720
Nike Outlet
Adidas Outlet
New Nike Trainers
Pandora Charms Outlet
Nike Outlet Store
Fitflops Sale Clearance
Fjallraven Backpack
Adidas Outlet UK
New Nike Shoes
Christian Louboutin Outlet
Air Max 270 Dusty Cactus
Yeezy Sneakers
New Nike Shoes
Yeezys Boost 350 V2
Moncler Outlet
Nike UK
Nike Outlet Store Online Shopping
Adidas Superstar Women
New NBA Jerseys
Nike Outlet Online
Nike Air Max 98
Nike Sneakers
Christian Louboutin
Pandora Charms
Pandora Jewelry Store
Nike Shoes For Women
Adidas NMD XR1
Nike Air Max 270 Women's
Air Jordan
Pandora Charms
Asics
Valentino Sneakers
Adidas
Kevin Durant Shoes
NFL Fan Shop
Air Force One Nike
Puma Outlet
Nike Store
NHL Shop Online
Louboutin Outlet
Pandora Necklaces
Pandora Charm Bracelet
Nike Cortez
Nike Outlet Online
Nike Air Max Trainers
Nike Sneakers
New Nike Shoes 2019
Adidas Shoes
Pandora Jewelry
Adidas Ultra Boost
Balenciaga Shoes
NHL Jerseys
Red Bottom Shoes For Women
Adidas Stan Smith
Adidas Ultra Boost
Louboutin Outlet
Yeezys
Pandora Outlet
Goyard Bags
Skechers Go Walk
Red Bottom Heels
Fila Shoes
Air Jordan Sneakers
Ferragamo
Nike Air Max 2019
Jordan Shoes
Lebron Shoes
Nike Store Online
Balenciaga Sneakers
Baseball Jerseys
Pandora Bracelets
Nike Men's Running Shoes
Pandora Jewelry
Basketball Shoes
Nike Sneakers
Adidas Sneakers For Women
MLB Jerseys
Asics Shoes
Fila Disruptor
Nike Shoes
Nike Factory Outlet
Christian Louboutin shoes
NBA Basketball Jerseys
MLB Shop
Adidas Ultra Boost
Nike 720
New Adidas Shoes
Ferragamo Shoes
Pandora Jewelry
Adidas Outlet
Nike Air Max 95 Essential
Adidas Shoes
NFL Store Online Shopping
Pandora
Pandora Charms Sale Clearance
Adidas Sneakers For Men
Pandora Bracelets
Yeezys
Nike Air Max 270 Women's
Adidas NMD
Asics Running Shoes For Women
Pandora Ring
Yeezy
Pandora Rings
Off White Shoes
Nike Sneakers Sale
Pandora Outlet
Christian Louboutin Shoes
Pandora Bracelet
Pandora Jewelry Official Site
Adidas NMD
MLB Shop Online
Nike Zoom
Yeezy Boost
NFL Shop
Kyrie Irving Sneakers
Off White Nike
Nike Shoes
Air Max
Nike Running Shoes For Women
Adidas Superstar Mens
Nike Clearance
Asics Outlet Online
Nike Shoes 2019
Nike Air Max
Official NFL Jersey
Ultra Boost
Jordans Shoes
Yeezys
NFL Jerseys
Puma
Lebron James Shoes
Nike UK
NFL Jerseys
Red Bottom Shoes
Ultraboost
Yeezy 700
Air Jordan Retro
Nike Trainers
Nike Air Max 97 Ultra
NFL Shop Official
Nike Outlet Store Online Shopping
Nike Outlet Store
MLB Official Site
Nike Clearance
NFL Jerseys
NFL Shop
NBA Shop
New Air Max 2019
Adidas Shoes
Fila Sneakers
Nike Shoes Outlet Online Store
Asics Running Shoes For Women
KD 11
Adidas Yeezy
Golden Goose Sneakers
Timberland Pro Work Boots
Vans Shoes Outlet
Adidas Clearance Sale
Adidas Yeezy
Adidas Store
Air Max 2019
Nike Factory Store
Air Max 98
NBA Jerseys
Nike Free Rn 2019
Adidas UK
Pandora Jewelry Official Site
Pandora Charms
Lebron 16
Valentino Shoes
Red Bottoms
Nike Clearance
Adidas Shoes For Women
Nike Outlet Store Online Shopping
Goyard
Nike Shoes
Adidas Outlet UK
Nike Shoes For Women
Pandora Jewelry
Hockey Jerseys
Nike Store
Nike Sneakers For Men
Adidas Shoes
Adidas Trainers
Nike Air Max 270
Adidas Trainers
Yeezy Boost 350 V2
Hermes Belt Women
Asics Outlet
Adidas Store
Nike Running Shoes For Men
Red Bottom Shoes
Adidas NMD
Fjallraven Backpack
Cheap Basketball Shoes
Nike Cortez
Nike Factory Outlet
Mens Nike Shoes
Adidas NMD
Nike UK
Air Jordans
Pandora Jewelry
Nike Outlet Store Online Shopping
Lebron 16
NFL Jerseys Cheap
Ferragamo Belts
NFL Gear
Nike Factory Store Online
NFL Jerseys
Nike Air Max 97
Hermes Birkin
Adidas Yeezys
Pandora Canada
Nike Outlet Store
Nike Running Shoes For Women
Christian Louboutin
Asics Running
Jordans Retro
Valentino Shoes
Nike Outlet Store
NMD
Nike Outlet
Pandora Canada
Louboutin
Adidas Superstar
Yeezy 500 Utility Black
Adidas Superstar
Air Force 1 Mid
Yeezy
Air Jordan Sneakers
Pandora
Adida
Nike Basketball Shoes
Louboutin Shoes
Yeezy 500
Asics Shoes
NFL Shop Online
Nike Shoes
Adidas Superstar
Nike UK
Nike Sneakers
NMD Adidas
Air Max 95
Christian Louboutin Shoes
Air Max 2019
Adidas Yeezys
Nike Outlet Online
Yeezy
Fjallraven Kanken Backpack
Nike Air Max 270 Men
#115 | selinofell197 dnia styczeń 04 2020 05:45:07
Nike Sneakers Outlet
Womens Nike Shoes
MLB Fan Shop
Nike Air Max 97
Cheap Yeezys
Nike Air Max 720
Nike Clearance Outlet UK
Nike Shoes
Nike Outlet Store Online Shopping
Pandora Jewelry Black Friday Deals
New Nike Shoes
Nike Factory
Yeezy 500 Black
Ultra Boost
Nike Basketball Shoes
Nike Outlet
Asics Shoes
Adidas NMD
Yeezy Boost 350
Louboutin
Yeezy 550
Nike Outlet Store Online
Lebron 16
Nike Shoes
Ferragamo
Nike Cortez Women
Pandora Outlet
Adidas Outlet Online
Adidas Outlet
Adidas Store
Red Bottoms
Pandora
Adidas Outlet Online
Puma Outlet
Nike Air Max 270 Women
Asics Running Shoes
NHL Jersey
NMD
Yeezy
Pandora Rings
Louboutin shoes
Air Force 1
Pandora Charms
NBA Jerseys
Nike Factory Outlet Store Online
Pandora Jewelry
Nike Air Max
Best Basketball Shoes
Golden Goose
Nike Factory Outlet
Yeezy
Pandora Charms
NBA Jerseys Shop
Hermes Belt Men
Air Jordans Sneakers
Nike Shoes
Salvatore Ferragamo Shoes
Nike Running Shoes
NFL Jersey
Yeezy Boost
NBA Jerseys
KD 11
Adidas Shoes
Asics Shoes
Pandora Charms Sale Clearance
Nike Outlet
Asics Running Shoes For Men
Yeezy
New Nike Air Max 2019
Adidas Store
Christian Louboutin
Adida
Nike Sneakers For Women
Adidas Originals Superstar
Lebron James Shoes
Pandora Bracelet Charms
Nike Clearance
Adidas NMD
Pandora Rings
Pandora Necklace For Women
Nike Store
Air Max 270 Dusty Cactus
Nike Clearance Outlet
Jordan Shoes
Basketball Shoes Nike
Air Jordan Retro
Adidas Originals Superstar
MLB Shop
Ultra Boost
Pandora Rings
Yeezy 500
Nike Running Shoes For Men
Christian Louboutin
Pandora Jewelry Store
Nike Outlet Store Online Shopping
NFL Jersey
Nike Outlet Store
NBA Apparel
Pandora Jewellery
Vans Outlet
Moncler Outlet
Adidas Yeezy
Valentino
Fjallraven
Adidas Stan Smith
Pandora Jewelry Official Site
Adidas Superstar
Nike Factory Outlet
Nike Free Rn
Nike Air Force
Adidas NMD
Nike Air Max 98
Nike Shoes
NFL Gear
Adidas NMD
Jordans Shoes
Yeezys
Air Max 95
Nike Cortez Men
Adidas Yeezy
Nike Sneakers For Women
Pandora Outlet
Nike Shoes Outlet
Adidas Outlet
Air Max 95
Adidas Sneakers For Men
Pandora Charms
NHL Gear
Pandora Bracelets
NFL Shop
Red Bottom Shoes For Women
Nike Sneakers For Women
NFL Jerseys Sale
NFL Jerseys
Fila Disruptor
NFL Pro Shop
Nike Running Shoes For Women
Adidas Trainers
Christian Louboutin Outlet
Asics Running Shoes
Asics Shoes
Adidas UK
Pandora Bracelets Charms
Nike Factory Store
Nike UK
Nike Outlet UK
Kyrie Basketball Shoes
Hermes Bags
Nike Store
Pandora Jewelry
Nike Shoes
Jordan Shoes
Adidas NMD R1
NFL Gear
Pandora Outlet Online
Nike Air Max
Air Max 95
Goyard Bags
Ultra Boost
Yeezy
MLB Jerseys
Nike Outlet
Jordan Retro
NFL Shop Official Online Store
Pandora Jewelry
NFL Store Online Shopping
Fitflops Sale Clearance
Valentino
Christian Louboutin Outlet
Balenciaga
Nike Outlet Store
Adidas Yeezy
Adidas Outlet
Valentino Shoes
Skechers Shoes
Nike Shoes
Adidas Yeezy
Adidas Shoes
Nike Outlet Store Online Shopping
Adidas Sneakers
NMD Adidas
Nike Zoom
Adidas Ultra Boost
Air Max
NFL Store
Jordan Retro 11
Pandora Charm Bracelet
Nike Shoes 2019
MLB Store Official Site
Nike Trainers
Nike Air Max 270 Men
Adidas Superstar Women
Red Bottoms
Timberland Work Boots
Adidas Ultra Boost
Nike Shoes
Red Bottom
NFL Shop
Nike Air Max 97 Ultra
Nike Air Max 98
Nike Air Max
Lebron James Sneakers
Balenciaga
Kevin Durant Shoes
Off White Shoes
Air Max 720
Adidas Shoes
Nike Website
Nike Air Max 270 Men
Adidas Shoes
Nike Outlet
Nike Running Shoes
Ferragamo
Fjallraven Kanken Backpack
Christian Louboutin Shoes
New Adidas Shoes
Nike Shoes
Asics
Nike Outlet Store
Christian Louboutin Sale
Adidas Superstar
Nike Shoes Outlet Online
Pandora Charms
Fila Sneakers
Louboutin Outlet
Air Max 270
Goyard Bags
Adidas
Off White Nike
Nike Sneakers
Nike Air Max 97
New Shoes 2019
Christian Louboutin Shoes
Adidas Trainers
Fila Shoes
Custom NFL Jersey
Nike Outlet
Red Bottom Heels
Nike Outlet
Nike Air Max 720
Pandora Earrings
Nike Outlet
Puma
MLB Jerseys
Nike Clearance
Adidas UK
Kanken Backpack
Air Jordan Sneakers
NHL Jerseys
Asics Outlet Online
Yeezy Boost 350 V2
Goyard Bag
Yeezy Boost 350
Lebron 16
Pandora Jewelry Official Site
#116 | selinofell197 dnia styczeń 16 2020 03:21:36
NMD
Nike Outlet Store Online
Hermes Birkin
Adidas Factory Outlet
Nike Air Max 97
NBA Jerseys
Pandora
Nike Outlet Store Online
Asics Running Shoes
Fila Shoes For Women
Asics
Nike KD Shoes
Adidas Outlet
Air Force 1 Mid
Lebron 16
Pandora Jewelry
Pandora Charms Sale Clearance
Fjallraven Kanken
Nike Shoes
Air Max 97
Pandora Charms
Nike Sneakers For Women
Nike Air Max 720
Goyard Bags
Pandora Charms
Pandora Jewelry Store
Adidas Superstar Shoes
Stan Smith Adidas Sneakers
Yeezy 500 Blush
Asics Shoes
Nike Running Shoes
New Nike Trainers
Nike Air Max 95
Fjallraven Kanken Backpack
Air Max 270
Retro Jordans
Yeezy Shoes
Christian Louboutin
Pandora Bracelet Charms
Nike Clearance Store
Yeezy Shoes
Yeezy Boost
NMD Adidas
Christian Louboutin Shoes Sale Outlet
Nike Factory Outlet
Yeezys
Fjallraven Backpack
Christian Louboutin Shoes
Nike Free
Nike Outlet Store Online Shopping
Air Max
Pandora Bracelets
Air Max 720
NMD
Nike Shoes
Yeezy 500
Nike Sneakers
Outlet Moncler
MLB Apparel
Goyard Bags
Nike Shoes
Pandora Charms
Adidas Yeezy
Adidas Superstar
Nike Zoom
Nike Outlet Store
Nike UK
NMD
MLB Shop Online
NHL Jersey
Jordan Shoes
Yeezy Sneakers
Adidas Superstar Mens
Golden Goose
Fila Disruptor 2
Louboutin shoes
Lebron James Shoes
Off White
Nike Factory Store
NHL Jerseys
Balenciaga Shoes
Jordans Sneakers
NBA Apparel
Adidas Outlet
NHL Store Online
Adidas Superstars
Yeezys
Red Bottom Shoes
Red Valentino
Mens Basketball Shoes
Ultra Boost
Pandora Rings
Off White Presto
NMD
Adidas Outlet UK
Basketball Shoes Nike
Air Max 95
Adidas Shoes
Nike Shoes 2019
MLB Baseball Jerseys
Jordan Trainers
NFL Shop Official
Asics Running Shoes For Women
Nike Shoes For Women
Nike Shoes
Air Max 97
Football Jerseys
Nike Air Max 720 Men
Adidas Trainers
Lebron 16 Shoes
Nike Clearance Store
Nike Cortez
Nike
Best Nike Running Shoes
Ultra Boost
Ultra Boost
NFL Gear
Nike Outlet Store Online Shopping
Pandora Necklace
Pandora Jewelry Outlet
Yeezy Boost 350
Air Max
Louboutin Shoes
Air Max 98
Adidas Outlet
Adidas Shoes
Nike UK
Louboutin Outlet
Nike Outlet Store
Red Bottom Shoes
Pandora Ring
Pandora Earrings
Christian Louboutin
Nike Sneakers
Hermes Belt Men
Nike Sneakers Outlet
Adidas NMD
Christian Louboutin Shoes
Nike Shoes
Goyard
Valentino
Michael Jordan Shoes
MLB Shop
Jordan Sneakers
NMD xr1
Air Max 270 Women
Nike KD 11 shoes
Nike NFL Jerseys
Mens Nike Shoes
Red Bottom Shoes
Pandora Bracelet Charms
Nike Running Shoes For Women
Nike Outlet Store Online Shopping
Pandora
Adidas Store
Best NFL Jerseys
Timberland Boots For Men
Nike Outlet Online
Lebron James Sneakers
NFL Jerseys
Yeezy
Yeezy
Adidas Sneakers For Men
Nike Outlet
Adidas Superstar Mens
Adidas Trainers
Nike Cortez Women
Nike Shoes
Puma Shoes
Nike Outlet Store
Nike Shoes For Women
Asics Outlet
Pandora Jewelry
Nike Outlet Store
Air Max 2019
Nike Air Force
Nike Outlet UK
Adidas Shoes Outlet
Nike Factory
Adidas Sneakers For Women
Valentino Outlet
Nike Air Max 270 Womens
Nike Outlet Online
Ferragamo Shoes
Nike Air Max 95
Nike Air Max 270 Flyknit
Fila Sneakers
Adidas Yeezy
NFL Fan Shop
Adidas
Kyrie Basketball Shoes
Skechers Sneakers
Nike Shoes
Louboutin Outlet
Nike Website
NFL Store Online Shopping
Ferragamo
Nike Factory Outlet
Vans Shoes Outlet
Pandora Charms Sale Clearance
Nike Air Max 95
Jordans Sneakers
Louboutin Shoes
Yeezy Boost 350 V2
Christian Louboutin Heels
Pandora Jewellery
Nike Air Max 270 Women's
Adidas Stores
Pandora Jewelry Store
Nike Sneakers
Adidas Outlet
Pandora Bracelets And Charms
Pandora Charms
Nike Store
Ferragamo
Pandora Charms
Nike Basketball Shoes
Fitflop
Nike Factory Store
Asics Running Shoes
NFL Jerseys
Puma Outlet Store
Adidas UK
Christian Louboutin Sale
Nike Outlet UK
Asics
Pandora
Cheap Nike Shoes
New Nike Shoes
Adidas Shoes 2019
Cheap NFL Jerseys
Adidas Ultra Boost Men
Ultra Boost
NFL Shop
NBA Jerseys
Adidas Yeezys
Nike Air Max 2019
Adidas Yeezys
Adidas Shoes For Women
MLB Store
Nike Outlet Store
Asics
Yeezys
Nike Outlet Store
Nike Air Max 98
Nike Outlet Store
Balenciaga Shoes
Pandora Charms
Cheap Nike Shoes
Adidas Store
NFL Shop Official
Pandora Rings
NFL Shop
NBA Shop
Jordan Retro 11
#117 | Woodlenks788 dnia marzec 21 2020 04:18:57
Nike Running Shoes For Women
NHL Jerseys
Wholesale Jerseys
Wholesale Jerseys
Cheap NBA Jerseys
NHL Store
Cheap MLB Baseball Jerseys
Nike Factory
Cheap Jerseys From China
Nike Outlet
Nike Air Max
Pandora Jewelry
NFL Football Jerseys
Nike Canada
NFL Apparel
MLB Official Site
Jordan 4 Retro
NFL Store Online Shopping
NBA Jerseys Shop
MLB Shop Canada
Cheap Jordan Shoes From China
Air Max 720
Official MLB Jerseys
Official NFL Jersey
Cheap MLB Jerseys
Adidas Canada
Nike Canada Outlet
Cheap Jerseys
Nike Cyber Monday
NFL Jerseys From China
Louboutin Shoes
NHL Jerseys
Nike Air Force 1 Men
Adidas
Nike Outlet Store
Cheap Jerseys
New Nikes Shoes
Pandora Charms Sale Clearance
Air Jordan 33
NBA Store Online
Nike Store
Nike Shoes
New Jordan
Nike Foamposite
Nike Outlet Store Online Shopping
Jordan Shoes
Jerseys Wholesale
Jordan 12
Yeezy
MLB Jerseys
NHL Shop Online
Air Max
Yeezy Boost 350
Cheap NHL Jerseys
NFL Apparel
Huaraches
Cheap Jerseys Wholesale
Nike x Off White
Air Jordan 33
Cheap Jerseys From China
Jerseys Cheapest
NHL Jerseys Wholesale
NFL Gear
Custom Football Jerseys
Nike Cortez
Air Force 1
Wholesale Jordans
Cheap NBA Jerseys
Nike Clearance Store
Nike Air Huarache
Jordan 11 Retro
NFL Jerseys China
NFL Jersey Sales
Jordan 1 Retro
Nike Air Zoom
NFL Shop Canada
Nike Wholesale
NHL Jerseys
NFL Jerseys Wholesale
NBA Shop
Cheap NHL Jerseys
Nike Shoes From China
NBA Jerseys
Wholesale Jerseys China
Cheap NFL Jerseys
NFL Jerseys
Hockey Jerseys
Roshe
MLB Jerseys
Jordan Retro
Air Max
Jordans Sneakers
Nike Running Shoes
Nike Shoes
Pandora
Cheap NBA Jerseys
Cheap Jerseys Wholesale
Nike Uptempo
Nike Sneakers
MLB Jerseys Wholesale
Nike Shoes Canada
Cheap NFL Jerseys From China
Cheap NBA Jerseys From China
NBA Jerseys
Pandora Necklace
Cheap NFL Jerseys
Nike Air Force 1
NBA Jersey
Red Bottom
NHL Jerseys
Shop NFL
Ultra Boost
Custom Jerseys Canada
NBA Jerseys
Nike Shoes
Cheap MLB Jerseys From China
Moncler
Cheap NBA Jerseys
NBA Store
Nike Jordan
MLB Jerseys
Jordan Retro 5
Nike Shoes Women
Cheap Jordan Shoes
Nike Air Force Ones
Nike Free Run
Off White Converse
Pandora Jewelry Official Site
NBA Jerseys
Nike Presto Women
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 6,331
Najnowszy użytkownik: rafal709halina
Nawigacja
ORGANIZACYJNE
ZARZĄD GŁ. I ODDZIAŁY
WALNE ZEBRANIE 29-09-2014
STATUT
SPRAWOZDANIA
WALNE ZEBRANIE 20-10-2017
TAM BYLIŚMY..
W KOWLU 16.11.2019
W OSTRÓWKACH 31,08.2019
NA ZAKARPACIU 5-8,08.2019
W KOWLU 17.11.2018
W OSTRÓWKACH 2.09.2018
WARĘŻ,BEŁZ, SOKAL 3.08.2018
NA GROBACH-WOŁYŃ 20.07.2018
75.ROCZNICA-WOŁYŃ 7.07.2018
W RYMACZCH I LUBOMLU 19.04.2018
W ŁUCKU 2-3.02.2018
W KOWLU 12.11.2017
NA ZIEMI LWOWSKIEJ 13-15.09.2017
NA GROBACH-WOŁYŃ 14.07.2017
NA PODOLU 22-27.05.2017
W KOWLU 13.11.2016
LWÓW, KRZEMIEN. 7-9.10.2016
NA KASZUBACH 20.09.2016
W OSTRÓWKACH 28.08.2016
W HELENÓWCE 22.07.2016
CHORWACJA, CZARNOG.-2016
W WARSZAWIE 16.03.2016
W KOWLU 13.12.2015
W KOWLU 14.11.2015
WE LWOWIE 10 - 11.10.2015
W OSTRÓWKACH 30.08.2015
W KOSTIUCHNÓWCE 21.08.2015
NA WOŁYNIU 25.07.2015
W BIAŁORUSI 15-19.07.2015
WARSZAWA 24.03.2015
OPŁATEK W KOWLU 14.12.2014
W KOWLU 15.11.2014
NA CMENTARZU W BIELINIE
W RYMACZACH I BINDUDZE
W PAROŚLI I SARNACHi
W ŁUCKU, OŁYCE I KLEWANIU
LWÓW, OLESKO, PODHORCE..
PUBLIKACJE
ZAPOMNIANE POWSTANIE...
PODOBNA TEMATYKA


Stowarzyszenie
"Pamięć i Nadzieja"w Chełmie

---------------------------------

 
27 Dywizja Wołyńska AK

---------------------------------


Kresowy Serwis Informacyjny

-------------------------------


Serwis Informacyjny
o Kresach Wschodnich

Ostatnie artykuły
Obchody Święta Nie...
2019. OSTRÓWKI miej...
Wycieczka na Zakarpa...
Wyjazd do Kowla - 17...
75. Rocznica zagład...
Copyright © 2014
Towarzystwo Przyjaciół Wołynia i Polesia Oddział w Chełmie
Administrator - Tadeusz Halicki, e-mail: thalicki@poczta.onet.pl

 

Administrator - Tadeusz Halicki: thalicki@poczta.onet.pl
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2020 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.
Wygenerowano w sekund: 0.23