Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
» Gości online: 1

» Użytkowników online: 0

» Łącznie użytkowników: 18,294
» Najnowszy użytkownik: gncplwmkhc
Nawigacja
ORGANIZACYJNE
TAM BYLIŚMY..
PUBLIKACJE
PODOBNA TEMATYKA


Stowarzyszenie
"Pamięć i Nadzieja"w Chełmie

--------------------------------- 
 

27 Dywizja Wołyńska AK

---------------------------------

Kresowy Serwis Informacyjny

-------------------------------
 

Serwis Informacyjny
o Kresach Wschodnich

Ostatnie artykuły

Siedziba Stowarzyszenia Miłośników Wołynia i Polesia im. Wincentego Pola w Chełmie:
 22-100 Chełm, ul. Wojsławicka 14/34. Telefon - xxxxx, NIP: 5632451509,
REGON: 524379896, KRS: 0001017654 (Stan na dzień 07.02.2023)
konto bankowe: 96 1240 2223 1111 0011 3318 4474


NASZE ALBUMY Z PODRÓŻY I SPOTKAŃ
UROCZYSTY JUBILEUSZ 15-lecia DZIAŁALNOŚCI TOWARZYSTWA MIŁOŚNIKÓW WOŁYNIA I POLESIA - 29.03.2019 R.

Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 13.00 wierszem naszej Członkini Krysi Igras pt. "Polesie". Scenariusz i prowadzenie całej uroczystości należały również do naszej Członkini Alicji Nawrockiej.

 

 

Prezes Oddziału Stanisław Senkowski powitał przybyłych gości w osobach  Pana Andrzeja Kosińca - Wiceprezydenta Miasta Chełm, Pana Józefa Górnego byłego Wiceprezydenta Miasta, Pana Roberta Chełmickiego Dyrektora Biblioteki,  ks. kan. Antoniego Świerkowskiego naszego Przyjaciela, Pana Anatola Herkę  Prezesa Towarzystwa Kultury Polskiej w Kowlu i Panią  Helenę Nakoneczną Skarbnika tego Towarzystwa, Pana Franciszka Golika Prezesa Zarządu Okręgu Chełmskiego Związku Kombatantów RP i byłych Więźniów Politycznych, Panią Martę Mazurek Dyrektor Zespołu Szkół Hotelarsko-Gastronomicznych w Chełmie, Pana Andrzeja Porzażyńskiego właściciela firmy A-Z Trans, Panią Aleksandrę Borowiec Prezes Stowarzyszenia Twórczego "Pasja" w Chełmie, Pana Wiesława Kostrobałę założyciela i pierwszego Prezesa Oddziału i wszystkich uczestników.  W jubileuszowym spotkaniu uczestniczyło 108 naszych członków.

     Po powitaniu gości i uczestników Prezes Senkowski zapoznał zebranych z syntetycznym opisem działalności Oddziału w ostatnich piętnastu latach.

Następnie w pokazie multimedialnym, który przygotował Pan Jacek Gaj przypomniano miejsca, które w czasie piętnastu lat odwiedzili Członkowie Towarzystwa. Spotkanie nasze umilały nasze poetki Krysia Igras, Ania Nazar i Pani Kazimiera Majdiuk oraz nasz chór i orkiestra wycieczkowa. 

     Z pozdrowieniami i wspomnieniami wystąpili Pani Teresa Królikowska, Pani Kazimiera Majdiuk, Pan Wiesław Kostrobała, Pani Aleksandra Borowiec, Pani Urszula Mrozowska i Pan Anatol Herka.

 


Uroczystości towarzyszyła wystawa prac malarskich Pani Krysi Igras i Oli Borowiec oraz prac rękodzielniczych Pani Elżbiety Zakrzewskiej, Magdaleny Zalewskiej i Floriany Sionkowskiej.

Uczestnicy uroczystości poczęstowani zostali pysznym tortem jubileuszowym przygotowanym przez Panią Danusię Klepczuk.

 

 


 

Chełmski piekarz i cukiernik Pan Michał Grela zafundował uczestnikom pyszne wyroby cukiernicze własnej produkcji a młodzież Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Chełmie przygotowała nam serwis kawowo-herbaciany i poczęstunek wykwintnymi kanapkami. Wszyscy byli bardzo zadowoleni, że mogli uczestniczyć w dobrze przygotowanej uroczystości i spotkać dawno niewidzianych znajomych i towarzyszy wspólnych wycieczek na Wołyń, Podole i nie tylko.

Następny jubileusz za 5 lat, a więc do zobaczenia.

29.03.2019 r.  Stanisław Senkowski

 


 

Słowo końcowe.

      Kończąc część pierwszą naszego Jubileuszu pragnę serdecznie podziękować naszym wszystkim gościom za  uczestnictwo w naszej uroczystości i wypowiedziane miłe słowa pod naszym adresem. W tym miejscu serdecznie dziękuję naszym gościom z Kowla, Panu Anatolowi i Pani Helenie  za pokonanie znacznych odległości aby być razem z nami.

      Na ręce Kolegi Wiesława Kostrobały składam  podziękowanie dla wszystkich osób które uczestniczyły w minionym okresie w składzie Zarządu  i Komisji Rewizyjnej i swoją bezinteresowną pracą przyczynili się, że Oddział nasz trwał i cały czas realizował  dość bogatą działalność statutową.

       W tym miejscu pragnę wyrazić uznanie i podziękowanie dla Kolegi Tadeusza Halickiego z Grabowca wprawdzie nie obecnego tutaj razem z nami, ale zasłużonego dla naszego Oddziału,  za bezinteresowne prowadzenie naszej strony internetowej i jego projekty graficzne naszych zaproszeń czy wyświetlanego banera. Naszą stronę internetową każdej doby ogląda ponad 700 osób. Będąc przy stronie internetowej pragnę podziękować Pani Ewie Paszko za tłumaczenie na język angielski naszych opisów uroczystości  zamieszczanych  na stronie internetowej.

    Panu Robertowi Chełmickiemu Dyrektorowi  Chełmskiej Biblioteki Publicznej składam podziękowanie za  bezpłatne  udostępnienie nam tego miejsca na odbycie naszego Jubileuszu i uczestniczenie w naszej uroczystości.

     Pani Marcie Mazurek Dyrektor Zespołu Szkól Hotelarsko- Gastronomicznych w Chełmie dziękuję za przygotowanie przez młodzież szkolną serwisu kawowego i poczęstunku.

     Pani Wandzie Jaroszczuk Redaktor Naczelnej Super Tygodnia Chełmskiego dziękuję za patronat medialny nad naszym Jubileuszem i  artykuł w ostatnim tygodniku informujący czytelników o naszym jubileuszu.

       Dziękuję Panu Michałowi Greli za sponsoring i dostarczone wyroby cukiernicze z jego cukierni, które z chwilę będziemy konsumować.

    Panu Józefowi Górnemu Prezesowi Zarządu Grodzkiego PSL dziękuję za to, że przez 15 lat Oddział nasz bezpłatnie korzystał z lokalu przy ul. Lwowskiej 51.  

      Na koniec dziękuję moim szanownym Koleżankom i Kolegom Członkom naszego Oddziału za włożoną pracę i przygotowanie naszej dzisiejszej uroczystości jubileuszowej a mianowicie;

-Alicji Nawrockiej, Oli Borowiec, Urszuli Mrozowskiej, Annie Bednarczyk, Annie Ciukiewicz, Elżbiecie Ulewicz, Jasi Kosiniec, Ewelinie Nowosad, Jackowi Gaj, Czesiowi Zwolakowi  i Tadziowi Lechowi oraz osobom prezentującym swoją twórczość artystyczną i śpiewającym w chórze.   Wszystkim Państwu dziękuję za uczestnictwo i zapraszam na część drugą, na poczęstunek.

Stanisław Senkowski – prezes TMWiP

 

Więcej zdjęć >>

Referat -plik pdf >>